Jak dobrać klej do płytek?

Wybór zaprawy klejącej wcale nie jest najprostszy, uzależniony on jest od rodzaju podłoża, do jakiego musimy przykleić okładzinę oraz od rodzaju płytki.

Jeśli prace glazurnicze będzie wykonywać rzemieślnik lepiej jemu zaufać w kwestii wyboru zaprawy, jeżeli zdecydujemy się na wykonanie prac samodzielnie to nie sugerujmy się tylko i wyłącznie najniższą ceną, bo zaprawa zaprawie nierówna i może się nie nadawać do naszych płytek, czy podłoża.

Klej podstawowy taki jak EXPERT 1 nadaje się do przyklejania płytek ceramicznych i terakoty, najczęściej wewnątrz pomieszczeń, do tradycyjnych, stabilnych podłoży (betony, jastrychy cementowe, tynki cementowo- wapienne, cementowe oraz gipsowe).

Kleje elastyczne: EXPERT 2 przeznaczone są do przyklejania wszystkich rodzajów płytek, także kamiennych na wszystkie podłoża mineralne, wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Kleje te nadają się szczególnie do tarasów i balkonów oraz do przyklejania płytek na podłoża pokryte płynnymi foliami izolacyjnymi, do przyklejania wykładziny „płytka na płytkę”.

Do płytek podłogowych, wielko-formatowych na wszystkie podłoża wewnątrz pomieszczeń przeznaczony jest klej odkształcalny EXPERT 3 lub EXPERT 4.

Płytki kamienne na wszystkie podłoża wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń przykleja się białym, elastycznym klejem odkształcalnym EXPERT 4.

Kleje cementowe nie są przeznaczone na podłoża drewnopochodne (OSB, wiórowe itp.) do tego nadaje się klej gotowy 111, który przeznaczony jest także do wykonywania okładzin w basenach.

I na koniec coś dla tych, którym się spieszy – szybkowiążąca zaprawa klejąca  EXPRESS 106, po zastosowaniu której już po 4 godzinach można spoinować.

Jeśli nie odpowiedzieliśmy w pełni na Twoje pytanie skontaktuj się  bezpośrednio z naszymi doradcami