Jaki dobrać klej na płytę OSB?

Stosowanie płyt drewnopochodnych na podłogach (ze względu na dużą odkształcalność) dyskwalifikuje stosowanie klejów na bazie cementu,  tu mogą być stosowane tylko kleje dyspersyjne np.: GOTOWY KLEJ DO PŁYTEK 111.

Wykluczenie klejów cementowych, nawet elastycznych jest spowodowane tym, że na płytach podłogowych mogą pojawiać się pewne ugięcia od których naprężenia w kleju będą zbyt duże, aby mógł je przenieść.

Poza tym przyczepność klejów cementowych do płyt OSB jest niewielka, nawet po odpowiednim przygotowaniu płyty.

KLEJ 111 jest produkowany na bazie żywicy syntetycznej, z wypełniaczami mineralnymi oraz domieszkami poprawiającymi właściwości użytkowe. Wykazuje bardzo dużą przyczepność do wszelkich materiałów, jest także wysoce elastyczny przez co nie pęka pod wpływem naprężeń.

Praca klejem dyspersyjnym nie wymaga dużych nakładów sił (nie trzeba mieszać z wodą, nie trzeba posiadać wiertarki, wystarczy kielnia).

Kolejnym zagadnieniem związanym z płytami drewnopochodnymi jest przygotowanie podłoża.

Płyta OSB pokryta jest impregnatem, przez co jest niechłonna i z tego względu nie wymaga gruntowania (najczęściej gruntowanie ma za zadanie ograniczenie chłonności podłoża), płytę taką wystarczy odkurzyć i jest gotowa do pracy, a więc przygotowanie podłoża ogranicza się do minimum.

Jeśli nie odpowiedzieliśmy w pełni na Twoje pytanie skontaktuj się  bezpośrednio z naszymi doradcami